POZNAŃSKA LIGA ORLICZEK

Raz w miesiącu wyjeżdżamy na turniej do Poznania, by mierzyć się rówieśniczkami z wielkopolski. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje pierwsze miejsce, wygrywając m.in., z takimi drużynami jak Lech Poznań czy Mieszko Gniezno. Klaudia Łuczak wraz z Julką Drożak mają strzelone na tym etapie już blisko 40 goli!

W przerwie zimowej zespoły zmierzą się ze sobą w turniejach okazjonalnych na hali.

Poznańska Liga Orliczek wystartowała w tym roku po raz trzeci. Dotychczas po mistrzowski tytuł sięgnęły zespoły Gminy Dopiewo/SP Dąbrowa i Uniwersytet Futbolu Poznań.

Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość zespołów i zawodniczek. – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w PLO. Rywalizują tutaj najlepsze dziewczyny z całej Wielkopolski. Dzięki temu, mamy możliwość sprawdzenia umiejętności naszych zawodniczek na tle innych drużyn żeńskich. Sam turniej jest perfekcyjnie zorganizowany i zarządzany, dlatego wszystko idzie zgodnie z planem, jaki otrzymujemy wcześniej od organizatora – mówi trener KA 4 resPect Krobia, Łukasz Walczak.

Na faworyta do mistrzowskiego tytułu wyrasta zespół z Krobi, który wygrał wszystkie swoje spotkania i prezentuje bardzo dobry styl gry. – Spotkania z drużyną Uniwersytetu Futbolu Poznań będą dla nas wyzwaniem. Czekamy na takie mecze, gdyż wyciągniemy z takich pojedynków jak najwięcej nauki – dodaje trener KA 4 ResPect.

W klasyfikacji strzelczyń prowadzą zawodniczki KA 4 resPect Krobia: Julia Drożak i Klaudia Łuczak, które zdobyły po 13 bramek.