Pręty okrągłe gorącowalcowane

Home / Pręty okrągłe gorącowalcowane

 

Pręty okrągłe gorącowalcowane są wytwarzane przez walcowanie na gorąco kęsów stalowych odlewanych w sposób ciągły. Pręty stalowe mogą być poddawane dodatkowej obróbce na gorąco, kuciu, tłoczeniu, frezowaniu lub spawaniu.

Proces walcowania na gorąco nadaje tym prętom unikalne cechy, które sprawiają, że pręty są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe.

Główną zaletą stalowych prętów okrągłych jest szerokie zastosowanie w różnych branżach,
m.in. w branży przemysłowej, na budownictwie, w rolnictwie, w przemyśle motoryzacyjnym, naftowym i gazowym.

W naszym asortymencie posiadamy:

  • pręty walcowane gat. S235  od 10 mm do 40 mm
  • pręty walcowane gat. S355, C45 od 16 mm  do 160 mm

Na zamówienie indywidualne dostępne:

  • pręty walcowane gat. 40H, 40HM, 40HMT, 34HMN, NC6, NC10, NC11LV, NZ3 itd.

 

Najbardziej popularne gatunki stali używane przy produkcji prętów stalowych gorącowalcowanych to m.in.:

S235JR 

Stal konstrukcyjna niestopowa. Jest wykorzystywana do budowy obiektów przemysłowych, mieszkalnych. Elementów konstrukcyjnych, maszynowych, dźwigowych – wszędzie tam,
gdzie potrzebne jest spawanie.

 

S355J2

Gatunek S355J2 jest to stal niestopowa niskowęglowa konstrukcyjna, która nadaje się do spawania. Charakteryzuje się wyższym poziomem granicy wytrzymałości MPa. Głównym przeznaczeniem jest produkcja różnych konstrukcji stalowych, które są wykorzystywane m.in. w budownictwie. Przykładowe gotowe wyroby to są różnego rodzaju platformy, wieży transmisyjne, koparki, wagony lub maszyny rolnicze.

42CRMO4

Stal konstrukcyjna popularna przede wszystkim w przemyśle maszynowym, stosowana do produkcji wysokowytrzymałych części elementów roboczych, maszyn rolniczych oraz ciężkiego sprzętu naziemnego i podziemnego. Niska spawalność ze względu na wysoką wrażliwość na pękanie

41CR4

Stal konstrukcyjna stopowa, do ulepszania cieplnego. Jest prosta w obróbce mechanicznej, ale trudniejsza w spawaniu. Przeznaczona jest do kucia, azotowania, walcowania, hartowania
oraz w branżach nowoczesnego przemysłu, gdzie niezbędna jest duża wytrzymałość.

C45

Stal niestopowa, stosowana do ulepszania cieplnego. Cechuję się dużymi możliwościami w zakresie obróbki mechanicznej, a także korzystnymi parametrami fizycznymi.
Trudna w spawaniu, nastawiony na hartowanie.

 

Jeśli szukasz prętów stalowych o wysokiej jakości, które spełnią Twoje oczekiwania zarówno pod względem wytrzymałości, jak i wszechstronności zastosowania, skontaktuj się z nami. Nasz zespół pomoże wybrać rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Wybierając KA 4, stawiasz na pewność, doświadczenie i profesjonalizm.

 

Skontaktuj się z nami  tel. 65/ 619 49 87