Pręty żebrowane

PRĘTY ŻEBROWANE

Żelazobeton, nazywany potocznie również żelbetem to jeden z podstawowych materiałów stosowanych we współczesnym budownictwie. Właściwości żelazobetonu w głównej mierze zależą od jakości jego metalowego szkieletu. Do produkcji elementów narażonych na największe obciążenia wykonuje się szkielety ze stalowych prętów żebrowanych.

W naszej ofercie posiadamy pręty kategorii:

· A-II – posiadają żebra poprzeczne biegnące skośnie w stosunku do długości oraz dwa żebra biegnące wzdłuż długości pręta,

· A-III – posiadają żebra poprzeczne, rozmieszczone na długości pręta, w taki sposób, by kąt między nimi wynosił około 60 stopni,

· A-IIIN – to wzmocniona wersja prętów A-III, posiadająca dodatkowo żebra wzdłużne, takie jak w prętach klasy A-II,

Wszystkie produkty są zgodne z obowiązującymi normami i dostępne w różnych wymiarach.

Jakie zadanie pełnią pręty żebrowane?

Pręty żebrowane używane są do konstruowania wewnętrznych szkieletów i siatek elementów konstrukcji z żelazobetonu. Wykorzystuje się je m.in. do budowania fundamentów, stropów, schodów, kolumn oraz innych elementów budynków, które narażone są na największe obciążenia. Ich zadaniem jest przejmowanie i rozpraszanie sił działających na beton, dzięki czemu nie ulega on pęknięciom. Ożebrowanie prętów zwiększa z kolei ich powierzchnię, co zapewnia lepszą przyczepność betonu do prętów i zwiększa tarcie między nimi, zwiększając tym samym ich stabilność.

Szukasz wysokiej jakości prętów żebrowanych dla swojej działalności gospodarczej? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu – jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytania dotyczące produktów.