Płoty panelowe

PŁOTY PANELOWE

Ogrodzenia panelowe zyskują coraz więcej zwolenników, powoli wypierając tradycyjne ogrodzenia z siatki. Producenci ogrodzeń wykonanych z paneli prześcigają się w tworzeniu coraz to innych wzorów, od tych prostych aż po zdobione, imitowane na ogrodzenia kute.

Ogrodzenia panelowe produkowane są z prętów lub profili zgrzewanych na przecięciach, które tworzą regularne, kwadratowe lub prostokątne, oczka. Gotowe panele poddawane są cynkowaniu, a następnie malowaniu proszkowemu. Pokrywane są również powłoką antykorozyjną. Dzięki temu są odporne na niszczące oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, mróz czy mocne słońce. Płoty z paneli są również odporne na uszkodzenia mechaniczne i rdzę, dzięki czemu ich renowacja nie jest konieczna nawet przez kilkadziesiąt lat. Najczęściej występują one w trzech wysokościach: 123 cm, 153 cm i 203 cm i bardzo dużej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do posesji.

Gdzie sprawdzą się ogrodzenia panelowe?

Płoty z paneli znajdą zastosowanie zarówno na prywatnych posesjach, jak i jako ogrodzenia całych osiedli mieszkaniowych. Doskonale sprawdzą się również w charakterze ogrodzenia obiektów handlowych i przemysłowych, działek wypoczynkowych, kompleksów sportowych czy placów zabaw.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe? Zaletą ogrodzeń tego typu jest przede wszystkim:

· łatwy montaż – poszczególne panele montuje się za pomocą specjalnych obejm do stalowych słupków, zabezpieczonych malowaniem proszkowym. Ogrodzenie wykonuje się na podmurówce wykonanej z elementów prefabrykowanych wraz z praktycznymi łącznikami,

· wytrzymałość – druty wykorzystywane w ogrodzeniach panelowych są odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, są też grubsze niż te wykorzystywane do produkcji konstrukcji wykonanych z siatki,

· bezpieczeństwo – grube i sztywne druty sprawiają, że ogrodzenie trudniej uszkodzić

· duży wybór wzorów – ogrodzenia panelowe mogą być zarówno mocno kryte, jak i z prześwitami, a także lekkie i ażurowe,

· uniwersalność – większość przęseł można montować nie tylko do słupków pochodzących z tego samego systemu, ale również takich, które już stoją na posesji. Ogrodzenia panelowe mogą być budowane z cokołem lub bez.

Przewagą ogrodzeń panelowych nad innymi ogrodzeniami jest również fakt, iż panelami możemy również wypełnić bramę. Takie rozwiązanie jest cenione głównie ze względu na harmonię w wyglądzie ogrodzenia, a także ze względu na swój niski koszt.

Sprawdź naszą ofertę: