Dwuteowniki stalowe

 

Dwuteowniki są istotnym elementem w konstrukcjach stalowych, odgrywając kluczową rolę w budownictwie i inżynierii. Dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi przekroju poprzecznego w formie litery „H” lub „I” dwuteowniki mają wyjątkową zdolność do efektywnego rozkładu obciążeń, co przekłada się na ich szerokie zastosowanie w różnorodnych projektach.

 

W naszej ofercie znajdziesz:

  • dwuteowniki zwykłe INP 80, 100, 120, 140, 160 w długościach handlowych 12 mb
  • dwuteowniki równoległościenne IPE od 80 do 300 w długościach handlowych 12 mb
  • dwuteowniki szerokostopowe HEA, HEB, HEM od 100 do 300 w długościach handlowych 12 mb

Na zamówienie indywidualne:

  • inne dostępne długości

 

Dwuteowniki szerokostopowe HEA/HEB/HEM w zależności od wymagań, mogą być wykorzystywane jako elementy nośne w lekkich konstrukcjach budowlanych, a także w zaawansowanych technologicznie konstrukcjach inżynierskich. Jest to zasługa ich właściwości, do których należy m.in. ponadprzeciętna nośność, a także odporność na czynniki mechaniczne oraz nacisk. Wyróżniamy dwuteowniki szerokostopowe HEA (lekkie), dwuteowniki HEB (normalne) oraz dwuteowniki HEM (ciężkie). W zależności od zastosowania i wymagań konstrukcji dwuteowniki szerokostopowe mogą różnić się pod względem wymiaru oraz gatunku stali, z której są wykonane.

 

Dwuteowniki równoległościenne IPE mają zastosowanie głównie w budownictwie, produkcji maszyn oraz innych konstrukcji stalowych. Zaletą dwuteowników IPE jest ich duża nośność przy niewielkiej wadze.

 

Dwuteowniki zwykłe IPN mogą być stosowane jako belki stropowe, słupy, krokwie. Tworzy się z nich trwałe i wytrzymałe konstrukcje nośne i wsporcze. Dzięki wąskim półkom i masywnemu środnikowi dają duże możliwości tworzenia wytrzymałych konstrukcji w stosunku do niewielkiego przekroju poprzecznego.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze odpowiedniego produktu, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierając KA4, stawiasz na pewność, trwałość i profesjonalizm.

 

Skontaktuj się z nami  tel. 65/ 619 49 87