Blachy

BLACHY

Blachy to jedne z podstawowych rodzajów wyrobów hutniczych – znajdują one zastosowanie w tak ważnych dla gospodarki branżach jak budownictwo, stocznictwo, motoryzacja. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór tego asortymentu – blachy zimnowalcowane, gorącowalcowane oraz ocynkowane ogniowo.

Zalety blach zimnowalcowanych i gorącowalcowanych?

Blachy stalowe to rozwiązanie powszechnie stosowane między innymi w przemyśle, budownictwie. Ich najważniejsze zalety to:

· wysoka wytrzymałość mechaniczna – w zależności od swych parametrów technicznych, blachy z łatwością znoszą wysokie obciążenia i urazy mechaniczne,

· łatwość obróbki – blachy mogą być obrabiane na wiele różnych sposobów, m.in. poprzez gięcie, zwijanie, walcowanie, cięcie i spawania, co stwarza wiele możliwości konstrukcyjnych,

· odporność na czynniki zewnętrzne – takie jak niskie i wysokie temperatury, promieniowanie ultrafioletowe czy kontakt z różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Stal jako stop zawierający żelazo jest podatna na utlenianie i korozję, jednak problem ten można łatwo rozwiązać stosując powłoki galwaniczne lub malarskie. Dzięki temu blachy doskonale spiszą się w różnych warunkach środowiskowych.

Jakie branże korzystają z blach stalowych?

Blachy stalowe to materiały powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej oraz w szeroko pojętym przemyśle. Są materiałem niezbędnym w produkcji samochodów, okrętów, kontenerów, a także w budowie wszelkiego rodzaju obiektów.

Szukasz wysokiej jakości blach dla swojej działalności gospodarczej? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu – jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytania dotyczące produktów.