Wybór bramy wjazdowej zależy nie tylko, ale bywa także determinowany innymi czynnikami, takimi jak np. kształt działki czy długość podjazdu. Z reguły bramy skrzydłowe doskonale sprawdzają się

Wybierając rodzaj bramy, chcemy, aby była ładna i funkcjonalna. Niestety nie zawsze może być dostosowana do indywidualnych preferencji właściciela posesji. Bywa tak, że trzeba się kierować również innymi czynnikami, takimi jak np. kształt działki czy długość podjazdu. Zazwyczaj bramy uchylne stosuje się przy wąskich i długich posesjach, a przesuwne – na płytkich i szerokich.

Pełna wygoda będzie wtedy, gdy zamontujemy system automatycznego otwierania bramy, który pozwoli na długie i bezawaryjne jej funkcjonowanie. W tej kwestii należy zadbać o szczegóły: dobór odpowiedniej długości wysuwu siłownika, odległości mocowań od zawiasu na skrzydle bramy i na słupku. Te parametry przełożą się bezpośrednio na żywotność zastosowanego siłownika, zwłaszcza w wypadku, kiedy brama użytkowana jest w dość ciężkich warunkach (np. silne wiatry).

Jeśli brama jest wyjątkowo długa lub nieprzewiewna, niezbędne jest zastosowanie dłuższego siłownika. Odsunięcie punktu zaczepienia od zawiasu w kierunku końca skrzydła spowoduje natomiast zmniejszenie siły działającej na siłownik w przypadku, kiedy brama napotka silny wiatr.

Wydłużenie siłownika ma ogromne znaczenie w przypadku bramy o szerokich słupkach, w których zawiasy znajdują się w dużej odległości od krawędzi, do której z kolei przytwierdzone jest mocowanie siłownika. Zastosowanie siłownika o zbyt krótkim wysuwie spowoduje niedomknięcie się bramy lub nieotwarcie na pełną szerokość.